7.00 güncellemesi Trend Analizi

0

Dota 2’nin 7.00 güncellemesi Aralıkta yayınlandı. Şimdi bu güncelleme sonrası hero trendlerini analiz edeceğiz. Bu güncellemede artık her heronun talentleri bulunmakta.

 

Lycan

 

Lycan Lycan’ın kazanma oranı %8.87 arttı! Aynı zamanda seçilme oranı %1.1 arttı, %2,6’dan %3.7’ye. Bu değişimin en önemli sebebi yetenekleri ve talentleri arasındaki uyum. Roshan’ın canının azalıp armorunun artması ve  Medallion of Courage’nin tam etki etmesi(Önceden yarısı kadardı) Lycan’ın daha kolay Roshan öldürmesini sağladı. Lycan’ın yeni popüler itemı Helm of Dominator’ün bonus aura ve stat vermesi Lycan’ı güçlendiren etkilerden biri oldu.

 

Visage

 

Visage Visage’in kazanma oranı %8.7(%44.15’ten %52.85’e) artmıştı. Artışın ana sebebi Familiars(Kuşlarına) gelen buff’tı.19 Aralıkta gelen 7.01 ile kazanma oranı tekrar düşüş yaşadı.

 7.01 Visage değişiklikleri

  • Summon Familiars Familiars HP 500/750/1000 den 300/500/700’e düşürüldü.
  • Visage base damage  3 azaltıldı.

 

Chaos Knigt

 

Chaos Knight kazanma oranını %4.4 arttırarak en yüksek kazanma oranına sahip herolardan biri oldu. Bu artışın ana sebebi yeteneklerinin güçlenmesi ve iyi bir talent ağacına sahip olması. Aghanim’s Scepter’ın Chaos Knight’a eklenmesi(Ultiyi takım arkadaşları üzerinde kullanabilmesi) support olarak oynanmasını da mümkün kıldı.

 

Lone Druid

 

Lone Druid Lone Druid’in kazanma oranı %4 arttı. Lone Druid’in skilllerinin ve talentlerinin biraz güçlenmesi bu etkiyi sağladı. Yine de heronun %45 gibi düşük kazanma oranı var.

 

Weaver

 

Weaver Weaver’ın kazanma oranı %3 arttı. Bunun sebebi seviye başına Agility’sinin 2.5’ten 2.9’a yükselmesi ve diğer özellikleri ile oyun sonlarında daha güçlü olması. Ayrıca maksimum hızın 550’e çıkması Shukuchi icon.png Shukuchi​’nin daha efektif olmasını sağladı.

 

Tabi ki tüm herolar 7.00 ve 7.01’den faydalanamadı. Şimdi de kazanma oranı düşen Herolara bakalım.

 

Arc Warden

 

 Arc Warden’a gelen nerf’ler sonucunda kazanma oranı %5 düştü. Kaptan moda eklendiği için deneyimli oyuncuların elinde çok güçlü olan hero dengeli hale getirildi.

 

Alchemist

 

Alchemist Alchemist’in Greevil’s Greed yeteneğinin Bounty Rune çarpanının 2x’e düşürülmesi başlangıç itemlarını alması için daha uzun zaman gerektirmektedir. Bundan dolayı kazanma oranı %4 düştü.

 

Sven

 

Sven Sven’de gözle görülür bir değişiklik olmasa da kazanma oranında %4’e yakın düşüş yaşadı. Bunun sebeplerinden biri ana bölgenin savunma yeteneklerinin artmasıyla ortalama oyun süresinin uzaması olabilir. Bu Sven’in sağladığı ani hasardan sonra rakiplerinin hayatta kalma ihtimalini artırdı(Oyun uzayınca supportlarda bile eul, ghost, force vb itemlar olması).

 

Omniknight

 

Omniknight Omniknight’ın 2 yeteneğindeki değişiklikler kazanma oranını %4 düşürdü. Yine de Publarda %56 gibi yüksek bir kazanma oranına sahip.

 

Diğer kazanma oranı düşen herolar;

Kunkka Kunkka(%-3,52), Meepo Meepo (%-3,51), Timbersaw Timbersaw (%-3,40), Shadow Demon Shadow Demon (%-2,76), Outworld Devourer Outworld Devourer (%-2,14), Morphling Morphling (%-2,02) ve Warlock Warlock (%-2,01). Puck hala %41,55 kazanma oranıyla can çekişmeye devam ediyor. Bakalım gelecek güncellemede Puck’ı neler bekliyor.

Leave A Reply