EPICENTER’ın ilk finalisti Team Liquid

0

Newbee‘nin compLexity takımına yenilmesinden sonra günün son serisinde Team Liquid, OG‘ye karşı mücadele etti. Serinin kazananı finaldeki yerini kazanırken kaybeden takım bir önceki serinin kaybedeni olan Newbee ile yaptığı maçı kazanırsa finallere katılabilecek.

İlk Oyun

Screenshot_3

Maçın daha ilk dakikası bile geçmeden OG üst koridorda first blood’ı aldı. Her iki takımda herkesin orta koridora odaklandığı ve sıklıkla gank yapılan hızlı bir oyun oyun oynamak istedi. OG kill sayısında 10. dakikaya kadar önde gidiyorken oyunda avantaj sahibi gibi görünüyordu ama onun dışında her şey eşitti. 12. dakikada OG Roshan pit‘e doğru harekete geçti ama onlara doğru gelen Team Liquid ile bir mücadeleye girmeleri gerekti. Mücadelenin kazananı Team Liquid oldu. Aegis‘i aldılar ve skoru 15. dakikaya girmeden 11-11 yaparak eşitlediler.

Sonraki 5 dakika boyunca Team Liquid harita kontrolünü ele geçirdi. 17. dakikada high ground’u pushladılar ve bot barakalarını temizlediler. Daha sonra Team Liquid üstün bir şekilde orta koridora hareket ettikten ve oradaki barakaları da temizledikten sonra OG, 20.dakikaya ulaşmadan GG verdi.

İkinci Oyun

Screenshot_4

İkinci oyun daha yavaş başladı. İki takımda ilk kanı dökmek için çok fazla uğraşmıyordu. Ve bu durum 6. dakikada OG‘nin Team Liquid‘deki Bristleback‘i almak için iki tane ultimate kullanmasına kadar devam etti. 10. dakikanın sonunda Team Liquid kill sayısında 3-2 önde gidiyordu ama oyun onun dışında eşit gidiyordu. Team Liquid, OG‘nin üst koridor’un tier one’ı pushladığını görünce Roshan‘ı almaya karar verdi ve ilk aegis’i aldı. Fakat OG, Team Liquid‘den karşılık gelmemesi üzerine tier two’yu da pushladı.

OG bu oyunda daha avantajlı görünüyordu, Tinker oyunu önde götürmelerinde büyük önem taşıyordu fakat OG orta koridorda küçük bir takım savaşı kaybetti. Ve savaştan sonra tier two orta koridor kulesini  kaybetti. OG, bu olaydan sonra maçın kontrolünü kaybetti ve hiç kill alamamaya başladı ve ikinci aegis‘ini kaybetti. Team Liquid ise seriyi hızlı bir şekilde bitirecek gibi duruyordu. 28. dakikada Team Liquid high ground‘a çıkmayı denedi fakat vazgeçtiler ve geri döndüler.

40. dakikadan hemen sonra, Team Liquid high ground‘a çıktı ve OG‘nin tier three kulesini aldı ama iki tarafta da 4 kişi düştü. Bunun üzerine Team Liquid daha fazla ilerlemedi. OG‘nin sadece Tinker ile harika defansı vardı ve bunun sayesinde Team Liquid‘in bir sonraki saldırısına kadar push’u tutabildiler. Team Liquid bir daha high ground‘a çıkmaya karar verdiğinde, takımlarından 3 kişi düştü fakat karşı tarafı buyback atmak zorunda bıraktı. Roshan spawn olduktan sonra Team Liquid kesinlikle bir oyun bitirme push’u yapmaya çalışacaktı.

50. dakikada çok uzun bir takım savaşından sonra Team Liquid orta koridor barakalarını almayı başardı. Fakat OG‘nin defansı hala güçlüydü. OG uzun zaman sonra ilk defa güzel bir savaş buldu ve orta koridorda tier one ve tier two kulelerini aldı. Ama Team Liquid, OG‘nin avantajının uzun sürmesine izin vermedi ve OG‘yi yok ederek teslim olmaya zorladı. Team Liquid seriyi 2-0 kazandı ve Epicenter: Moskova büyük finallerinde yerini kazandı. OG ise Newbee ile mücadale ederek finallerdeki yerini kazanmaya çalışacak.

Leave A Reply