Bounty Hunter Rehberi

2

Bu Bounty Hunter rehberi, oyunları kazanabilmeniz için en doğru Bounty Hunter item build ve Bounty Hunter skill build seçmenize yardımcı olabilecek bilgileri içerir.

Bounty Hunter Rehberi – Gondar – Giriş

Bounty Hunter, şu an içinde bulunduğumuz farm metasında önemli bir yer almıştır. Genellikle teamfight üzerine kurulu bu metada alacağınız killer üzerindeki etkiyi Bounty Hunter ile arttırabilirsiniz. Yani takımınızın çok fazla farma ihtiyacı varsa Bounty Hunter picklemeniz mantıklı olacaktır.
Bounty Hunter, offlane’de sıkça görülse de bana göre Gondar’ın en iyi olduğu rol, roamer yani mapte dolaşarak insanların farmını bozmaktır. Biz de bu rehberde Bounty Hunter’ı en etkili roamer nasıl oynanır onu inceleyeceğiz.

Bounty Hunter Rehberi – Item Build

bounty hunter rehberiBounty Hunter Rehberi – Early Game

Orb of Venom, sizin için tasarlanmış harika bir itemdır. Bunu almadan asla shoptan ayrılmayın. Eğer botla başlamayı düşünüyorsanız bir an önce orb of venom almaya çalışın.
Level 2 olduktan sonra pasif-slow’unuz olan Jinada ile çok rahat rakibi harasslayabilir hatta ufak bir yardımla first blood alabilirsiniz.
Son patchlerde gelen ”Melee heroların kuryeye %50 daha fazla vurması” avantajıyla birlikte bounty hunter ile ANA HEDEFiniz düşman mid herosunun kuryesini indirmektir.
Rakibin kestiği jungle’dan sizin de xp almanız göz önünde bulundurulduğunda karşıda Chen, Doom , Ursa gibi sizi durduramayacak jungler heroların xp’sini çalarak farmını yavaşlatır hatta onları kesebilirsiniz.

Bounty Hunter ile itemlarınız tamamen oyuna odaklı olmalıdır. Eğer takımınızda Arcane Boots + Mekansm taşıyabilecek support yoksa bunları almalısınız. Aynı şekilde Urn of Shadows, sahip olduğunuz yüksek gank potansiyeli ile harika bir itemdır. Fakat takımınızda Pudge gibi urn taşıyıcısı varsa almanıza lüzum yoktur.
Solar Crest çok iyi bir destek itemıdır. Kendi carry heronuza sürekli atarak neredeyse 3000 goldluk bir item kasmışcasına onu boostlayabilirsiniz.
Aslında bu anlattığım buildin çok eğlenceli bir o kadar da mantıklı bir videosu vardır .

Bounty Hunter Rehberi – Mid Game

Sahip olduğu düşük cooldownlu ultisi sayesinde teamfightlarda olabildiğince heroyu Trackli bırakın. Supportunuzun wardlarını isteyerek onları siz atın. Sahip olduğunuz görünmezlik ile en derin ormanlara bile wardları kolaylıkla atabilirsiniz.
Bounty Hunter’ı genellikle aura tabanlı oynadığımız için teamfightlarda uzakta, ama bir o kadar da takımınıza yakın durmaya çalışın. Ölmeyin ve olabildiğince hayat kurtarıp carrynizi destekleyin.

Bounty Hunter Rehberi – Skill Build
bounty hunter rehberi
Bounty Hunter Rehberi – Yazarın Notları

  •  Shruiken Toss, trackli tüm birimlere sektiği için ve menzili azaltıldığı için birimleri trackledikten sonra yakındaki bir creebe atarak rakibe sektirebilirsiniz. 1200 range çok uzun bir mesafedir.
  •  Shadow Walk bastığınızda ufak bir gecikme süresi vardır. Ve basarken altınızdaki dumanlar rakibe görünür. Bu nedenle görünmezliğinizi yenilemek istiyorsanız rakibin göremeyeceği bir noktaya gidip yenileyin.
  •  Bazı herolarda SAVAŞ POZİSYONU şeklinde tanımlayabileceğimiz durum vardır. Yeni gelen her heroda ve Arcana’larda görebilirsiniz. Görünmez dolaşırken bir heronun savaş pozisyonu aldığını görürseniz hemen ordan uzaklaşın çünkü düşman o noktada True Sight’a sahiptir ve sizi görebilmektedir.

 

2 yorum

  1. Bu şekilde bh oynayacağıma dota yı silerim… Deli gibi ani hasar vuran assasin heroyu sup yapmışsınız ya ne diyim ki

Leave A Reply