Leshrac Rehberi

1

Bu Leshrac rehberi, oyunları kazanabilmeniz için en doğru Leshrac item build ve Leshrac skill build seçmenize yardımcı olabilecek bilgileri içerir.

Leshrac Rehberi– The Tormented Soul – Giriş

Son güncellemelerle(6.84) sürekli güçlendirilen ve yavaş yavaş support rolünden çıkmakta olan Leshrac’ı biz bugün MID rolünde inceleyeceğiz. Orta kulvarda yer almasının nedeniyse yüksek hasar üretebilmesi için ihtiyacı olan tek şeyin Level olmasından kaynaklıdır. Leshrac, saniyeler içerisinde çok yüksek hasar çıkarabilir, kuleleri yerle bir edebilir ve doğru itemlar kasıldığında öldürülmesi çok güç olan yürüyen bir silah haline getirilebilir.

Leshrac Rehberi – Item Build

Leshrac Rehberi eşya yapısı

Leshrac Rehberi– Early Game

Dostlarımızdan alacağımız 2 shared tango ile birlikte Null Talisman alıyoruz. Herhangi bir Nuke’u olabilen HER MID HEROSU için geçerli olan kural dolayısıyla, blocktan sonra karşının creeplerine hiç vurmadan kendi creeplerimizden birinin canı %50 nin altına düşer düşmez deny tıklamaya çalışıyoruz. Böylece kendi creebimizi denylayarak veya karşının almasına izin vermeyerek hemen ardından Lighting Bolt kullanarak karşı creebi rahat bir şekilde alıyoruz. Hatta bunu her creepte, manamız olduğunda yapmalısınız. Çünkü Leshrac Mid’in olayı zaten budur. 90 Mana isteyen çok güçlü bir nuke’a sahiptir ve çoğu zaman Zeus’tan bile beter harass yapacağınızdan karşıdaki heroya çok zor zamanlar yaşatırsınız.

Belirli bir level düzeyinden sonra lane’i hızlı bir şekilde pushlayacağınızdan rune zamanları haricindeki dakika başlarına yakın hızlı bir şekilde ormana gidip Large Camp’ı stacklemelisiniz. Bunları ilerde almanız çok kolay olacaktır ve iyi bir XP boost sağlayacaktır.

Leshrac Rehberi – Mid Game

Bulduğunuz her iyi rune ile birlikte diğer kulvarlara yardım etmelisiniz. Gank potansiyeli ve early’deki yüksek hasarı sayesinde çok başarılı gank’ler sağlayabilir ve hero’nun yüksek move speedinden yararlanmış olursunuz. Tabiki bunu yapmadan önce lane’i iyice pushlamayı unutmayın.Kasacağımız bir Eul yardımı ile hızı zaten yüksek olan kahramanı daha da hızlandırıp, mana regen eksiğini kapatmayı amaçlıyor ve tıpkı Lina’daki gibi daha başarılı stun atabilmek için rakibin pozisyonunu ayarlıyoruz.

Eul’u aldıktan sonra yanlış yerlerde kasan carry’leri cezalandırmalı fakat Farmımızı hiç kesmemeliyiz. Çok seri bir şekilde wave temizlediğimiz için oyundaki en yüksek lasthitli kişi olmayı hedeflemeliyiz. Gank atacağınız kişiyi seçerken en çok farma sahip kişiyi hedef alın ki kill’den en çok para gelmesini sağlayın.

Leshrac çok iyi bir kule pushlayıcısıdır. Eğer takımınızda push potansiyeli yüksekse veya karşınızda TA gibi dps ile çökertilebilecek kahraman varsa lighting bolt yerine Diablotic Edict i fullemeliyiz.

Leshrac Rehberi – Late Game

Arcane Boots’umuzu dissasemble ettikten (parçaladıktan) sonra onu Bloodstone’a çevirerek ultimiz için gerekli olan mana regeni sağlayıp daha da tank olmamızı sağlarız. Karşıda yüksek Disable varsa BKB kastıktan sonra hızlıca Octarine Core diğer bir adıyla Leshrac Core itemını kasarak fightlardaki sürerliliğimizi arttırmalıyız. Fightlarda asla düz vuruş yapmayın. İçlerinde gezip sürekli skillerinizi yedirin.

Leshrac Rehberi yetenek yapısı

Leshrac Rehberi – Yazarın Notları

  • Daha leshrac yaygınlaşmadığı zamanlardan beri sürekli Leshrac spamlayan bir oyuncu vardır . http://www.twitch.tv/pelmaleon Burdan onu izleyerek Leshrac hakkında daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu oyuncu , hiç Lighting Bolt vermeden oynamanın daha iyi olduğunu savunsa da ona katılmıyorum. Yine de duruma göre farklılık gösterebilir. Karşınızda Templar Assassin varsa elbette ki Diablotic Edict iyidir. Ayrıca rune’a koşarken iki mid herosu kapışmasında üstünlük kurar fakat GENELLİKLE lighting bolt daha iyi bir lane başlangıcı yaratır.
  • Diablotic Edict, görünmez kahramanlara ve fogtaki birimlere hasar verir. Siz ölseniz bile çevrenizde hasar vermeye devam eder.
  • Ligthing Bolt u atarken rakibe tıklamaya çalışmayın. En yakın creebe atsanız bile o elektrik seke seke o kahramana gelecektir illaki. 4/5/6/7 kere sekeceğinden creep sayısına dikkat edin.
  • Level 4 diablotic edict Tier1 kulesine 940 hasar verebilir. Bu çok güçlü push skilini kullanırken kendinizi rakip creeplerden uzakta tutarak sadece kuleye hasar vermesini sağlayın

Leshrac Rehberi burada sona eriyor.  Leshrac Rehberi yazarımız Scyther’ın facebook sayfasını beğenmeyi unutmayın.

1 Yorum

  1. Leshrac metada değilken w fullerdim gayet güzel push yapıyosun ve uzaklığı ayarlarsan çok rahat kill çıkıyo. lightning bolt ile oynamadım pek ama izlemezesi çok zevkli geliyo bana. her neyse güzel rehber

Leave A Reply