Queen of Pain Rehberi

2

Bu Queen of Pain rehberi, oyunları kazanabilmeniz için en doğru Queen of Pain item build ve Queen of Pain skill build seçmenize yardımcı olabilecek bilgileri içerir.

Queen of Pain Rehberi – Başlangıç

Queen of Pain , başlangıç statları yüksek, kaçış ve kovalama mekanizması yüksek , rune kontrolü güçlü ve anında yüksek hasar çıkarabilen güçlü bir İntelligent herosudur. İhtiyacı olduğu yüksek EXP ve sahip olduğu rune kontrolü yüzünden daha çok MID lane’de tercih edilen bu hero, geçtiğimiz meta’da kendini offlane’de de sıkça göstermiştir. Gel gelelim,biz bu rehberde Queen of Pain’i midlanede nasıl etkili kullanabiliriz onu anlatacağız.

Queen of Pain Rehberi –  Item Build ve Early Game

Queen of Pain Rehberi - İtem Build

Queen of Pain Rehberi – İtem Build

Queen of Pain sahip olduğu güçlü statlar ve güzel attack animasyonuyla MID’de çok rahat lasthit alacaktır. Statlarımızı arttırmak için Null Talisman ile başlayıp dostlarımızdan shared Tango alıyoruz. Midde çok fazla manfight’a gireceğimiz için 2 tangonun üzerine 1 tane de salve çekiyoruz. İlk skilimiz olan Shadow Strike’ın menzili normal attack menzilimizden düşük olduğundan çoğu deneyimli MID oyuncusu sizin ne zaman Shadow Strike atacağınızı tahmin edip doğru zamanda geri çekilecek,ve bu sayede siz geri dönerken sizi harasslayabilecektir bile. Bunun önüne geçmek için, bazı creeplerimizi –özellikle mage creep’i- bilerek deny’lamıyoruz. Rakibin deny atmak için yaklaşacağıı zamanı önceden sezerek üzerine doğru yürüyüp shadow strike’ı atıyoruz. Zaten o slowu yedikten sonra o panikle lasthiti de unutacaktır,biz ona 2 kere vurduktan sonra geri deny’mızı atabiliriz.

İlk 700 gold’umuz ile hızlı bir şekilde Bottle çekiyoruz. Böylece daha çok harasslayabilir,lanedeki durabilitemizi arttırabiliriz. Sahip olduğumuz 1 leveldeki yüksek blink mesafesi sayesinde rune kontrolü hızlıca sağlayabiliriz. Ama ASLA sight’ınızın olmadığı rune’lere blink atmayın. Sizi bekleyen bir support, blink cooldownunuzun yüksek olmasını feci bir şekilde cezalandırabilir ve First Blood verebilirsiniz.

3. yeteneğimiz olan Scream of Pain’i rakibe hasar vermek için kullanırken aynı zamanda lasthit almaya dikkat etmeliyiz. Bu durum her MID herosu için geçerlidir aslında. Hatırlatmakta fayda var.Bottle ve botunuzu aldıktan sonra eğer Lane’de hala zorluk çekiyorsanız 2. bir Null talisman alabilirsiniz. Ancak unutmayın, her zaman yanınızda Town Portal Scroll taşımalısınız.
Oyunun durumuna göre Aghanim’i Orchidden önce alabilir veya hiç Orchid almayabilirsiniz. Karşıda fazla silence gerektiren hero yoksa Aghanim işinizi görecektir.Eğer karşıda Dazzle, Wyvern gibi düşük canlı fakat anında burstlenmesi gereken kritik supportlar varsa başlangıçta aldığınız Null Talisman’ı Dagona çevirebilirsiniz. Aynı şekilde eğer vurduğunuz büyü hasarı yeterli değilse ve fiziksel hasara ihtiyaç duyuyorsanız ( Bu er ya da geç olacaktır ) Monkey King Bar , Daedalus hatta Divine Rapier gibi yollara başvurabilirsiniz.

Queen of Pain Rehberi – Skill Build

Queen of Pain Rehberi Skill Build

Queen of Pain Rehberi Skill Build

Queen of Pain Rehberi – Tempo

Queen of Pain , MID’de başarısız olsa bile diğer lane’lere attığı başarılı ganklar sonucu kendini toparlayabilecek güçte bir mid herosudur. Bu gücü kullanmanın en iyi yolu bulduğunuz haste, invis gibi rune’leri karşı takımın easy lane’inin aşırı pushlamasını cezalandırmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca gece vakti olduğunda T1 kulenize teleport atarak başarılı bir gank elde etmek de mümkün. Fakat buradaki asıl olay, her zaman TP taşımanız.

Her mid kahramanında tekrarladığım gibi, Rune çıkma vakti yaklaştıkça agresif oynamalı ve creepleri hızlı bir şekilde ittirip rune almalısınız. Jungle farmı çok başarılı olmayan bu kahramanda ana hedefiniz Middeki creepler ve Runeler olmalıdır.

Late Game’de ultinizi iyi bir şekilde kullanmak için blink ile pozisyonunuzu iyi ayarlamalısınız fakat bir ulti için de teamfight’ın içine atlamamalısınız. Pozisyonunuzu fight’ın dışında,fakat rakibe paralel bir şekilde ayarlamalı ve Orchid gibi disable’lerinizi Slark, Dazzle ,Storm , Invoker gibi kritik kahramanlarda kullanmalısınız.

Queen of Pain Rehberi – YAZARIN NOTLARI:

  • Queen of Pain’in ultisi Pure hasar vermektedir. Yani herhangi bir kalkan veya direnç bu hasarı azaltamaz. Rakibin %25 magic resistansı olduğunu unutmamalı yani level7’de E ve R skilerinizin toplamda 515 hasar vereceğini aklınızda tutarak ona göre MID’de kill denemesi yapmalısınız.
  • Eğer Rupture(Blood Seeker Ulti) yemişseniz, hiç hasar yemeden blinklenebilme şansınız vardır. 1300 mesafe olan Blinkinizi atar atmaz hareket ederseniz Rupture’den hiç hasar yemezsiniz.

  • Scream of Pain yani 3. yeteneğiniz görünmez kahramanlara vurabilmektedir. Vision hakkındaki yazımızda da belirttiğimiz gibi bu özelliği nedeniyle karanlıktaki birimlere de hasar işleyebilir.
  • Karşınızda Puck , Templar Assassin gibi kahramanlar varsa Shadow Strike atıyormuş gibi yaparak ( animation cancel ) bu skilli dodgelayabilecek yeteneklerini boşa harcamalarını sağlayabilir böylece çıktıklarında Shadow Strike’ı başarılı bir şekilde atabilirsiniz. Tıpkı Pudge’de olduğu gibi.

FunFact: Bu arada Queen of Pain’in BDSM seven bir Kral’ın kölesi olduğundan haberiniz var mıydı ? Belki de konuşmalarından fark etmişsinizdir.

Yazarımız Scyther’ın Facebook Sayfasını beğenmeyi unutmayın.

2 yorum

  1. Pingback: Queen of Pain | DotaRehberi.com :: Güncel Dota 2 Rehberi

Leave A Reply