Slark Rehberi v7.01

10

Slark Rehberi – Giriş

Bu Slark rehberi, Slark’ı nasıl aktif bir carry olarak oynayabileceğinizi anlatacağız.

slark-rehberi

Slark Rehberi – Slark Item Rehberi

Ring of Aquila karakterinizin stat eksiklerini kapatacaktır. Aynı zamanda farm yaparken de verdiği Attack ve  mana regen sayesinde daha çok skill kullanarak daha hızlı farm yapabilirsiniz. Mobilitynizi arttırmak için Blink Dagger veya Shadow Blade almalısınız. Stat eksiğinizi kapatması ve rakiplerinizin sizden kaçmasını engellemek için Eye of Skadi tam Slark’a göre. Karşı takımda çok fazla disable veya yüksek büyü hasarı sağlayan kahramanlar varsa BKB’de alabilirsiniz. Rakip carry oyuncularını saf dışı bırakmak için Abyssal Blade alabilirsiniz.

Slark Rehberi – Slark Skill Rehberi

Essence Shift yeteneğine karşınızdaki karakteri ondan stat çalarak harasslamak amacıyla 1 kere vermeniz yeterli. Pounce yeteneği çok amaçlı olduğu için en kullanışlı yeteneğimiz. Dark Pack yeteneği hızlı farmlamamız için ve rakiplere kısa sürede yüksek hasar sağlamak için ilk geliştirmemiz gereken yeteneğimiz.

Slark Talent Seçimi

slark talent agacı

10. Seviye talentinde eğer support avlıyorsanız +15 damage’e verebilirsiniz. Diğer durumlarda %10 Lifesteal’a verebilirsiniz.

15. Seviye talentinde ise +15 Agility’e ver. Can eksiğiniz varsa bile +10 Str’ye vermeyin. Eşyalar ile bu eksikliği tamamlamaya çalışın.

20. Seviye talentinde +25 Saldırı hızı vermek daha iyi olacaktır. Oyuna göre bu tercihinizi değiştirebilirsiniz.

25. Seviye talentinde +12 All stats vermek daha iyi olacaktır. Oyuna göre bu tercihinizi değiştirebilirsiniz.

Slark Rehberi – Koridor Aşaması – Laning

Carry Slark oynarken duruma göre kararlar verebilmelisiniz. Eğer karşınızdaki hero sizi çok harasslıyorsa Poorman’s Shield alabilirsiniz. Last hit almakta zorluk çekiyorsanız Quelling Blade alabilirsiniz. Rakibinizi kesme şansınızı arttırmak için Orb of Venom’da alabilirsiniz. Slark 6 level’e kadar hassas bir hero olduğu için creep’leri geride tutmak için creepleri pushlamamaya ve fazla harass yememeye çalışın. Tangolarınız ve Healing Salve hesaplı kullanmış olmanıza rağmen 6 level olmadan biterse kurye ile yenisini getirin veya Support oyuncunuzdan isteyin.

Slark Rehberi – Oyun Ortası – Mid Game

Shadow Blade’e veya Blink Dagger’a sahip olduğunuz anda rakip supportları avlamak için hazırsınız demektir. Slark’ın en güçlü olduğu bu dakikalarda bol bol ganglerde bulunup karşı takımı domine etmeye çalışın. Tabi aynı zamanda farmdanda geri kalmadan Skadi veya BKB parçalarınızı almayı ihmal etmeyin. Özellikle gece olduğunda sürekli gezmeye çalışın. Slark gece ve gündüz 1800 Range görüş mesafesini koruduğu için gece siz rakiplerinizi görebilirken onlar sizi göremez. Slark’ı Slark yapan bu büyük avantajı sürekli kullanmaya çalışın.

Slark Rehberi – Oyun Sonu – Late Game

Combatlar uzadıkça Stat kazanacağınız için combatları uzun tutmaya çalışmalısınız. Stat kazanırken de rakip takımın odağından mümkün olduğunda kaçmaya çalışarak sürekli olarak gir çık yapın. Combatlarda rakip heroları öldürmekten çok hayatta kalmak önceliğiniz olmalı.

10 yorum

 1. Pingback: Slark | DotaRehberi.com :: En Güncel Dota 2 Rehberi

  • Kesinlikle katılıyorum. Ve başlarda zayıf hissediliyosa drum yerine Medallion Of Courage alınabilir

 2. Harun ELEM
  Harun ELEM on

  1.skill fullendiğinde solo kill alması felan daha rahat oluyor ama sonrasında herhangi bir counter tp de 2.skill cd diye ölebiliyoruz direk. Yine de oyunlara göre tercih edilebilir kötü bir seçim değil ama carry en az ölen hero oldukça her zaman öldürür bunu da unutmayalım 🙂

 3. Early de health pool u az olduğu için en başta ilk skili fullemek biraz tehlikeli, ben skillerden birini fullemek yerine biraz bölerek dağıtıyorum başlarda.

 4. SLARK PICKER on

  slark picker olarak beğendim rehberi. oyuna göre +3s pounce verin. karşıda pounce etkisini bozacak herolar varsa gereksiz olur çünkü.

Leave A Reply