Creep Stack Nedir, Nasıl Yapılır?

0

Her Dota 2 oyuncusunun bilmesinin gerekli olduğu Creep Stack hakkındaki bu yazımızda “ Creep stack nedir? ”, “Creep stack nasıl yapılır?”, “Creep stack ne zaman yapılmalıdır?” konularına değineceğiz.

Creep Stack Nedir?

Creep stack, tarafsız kamplarında birden fazla Neutral Creep biriktirme işlemine denir. Stack, ormanda bulunan yaratıklardan daha çok faydalanmak için yapılır. Stack’leme işlemi bir çok defa aynı kampta yapılabilir fakat NC sayısı arttıkça stack yapmak zorlaşmaktadır. Bunun nedeni ise biriken NC’lerin kamptan uzaklaştırma süresinin uzamasıdır.

Creep Stack Nasıl Yapılır?

Ormanda bulunan tarafsız yaratıklar(Neutral Creeps) ilk defa 0:30 saniyesinde daha sonra her dakika başında doğmasını engelleyen bir durum yoksa doğmaktadır. Tarafsız kampta bulunan yaratıklara 53. Ve 55. Saniyeler arasında kamptan uzaklaştırarak yeni NC’lerin fotoğrafta görüldüğü gibi çıkmasını sağlarız. Ancient Kamplarını stacklemek de aynı şekilde mümkündür.

Creep stack

Stacklenmiş Kamp Örneği

 

Stack carry’nin farmını hızlandırmak için yapılabileceği gibi Nc için bir hero seçtiysek kendi farmımızıda hızlandırır. Eğer Nc’de kasıyorsanız zamanı sürekli kontrol etmelisiniz ve eğer zamanında kampı öldüremeyeceksek 53. saniyede kaçarak yeni doğacak kampı blocklamamalıyız. Eğer supportsanız Creep pull yapmadan önce stack yaparsanız çifte pull yapmanıza gerek kalmaz.

Not: Stack işlemini kontrolünüz altında bulunan birimlerle de yapabilirsiniz.

Leave A Reply